Viesnīcā "Art Hotel Roma", Zivju ielā 3, īsi pirms Liepājas dzimšanas dienas atklāta un apskatāma Ingas Ozolas fotogrāfiju izstāde "Jūra izgaismo...".

"Jūra izgaismo mūs, gluži kā melnbaltā fotogrāfija – atsijā lieko," teic fotogrāfiju autore Inga Ozola, liepājniece, pazīstama radio žurnāliste, kurai fotografēšana kļuvusi par neatņemamu ikdienas nodarbi.

Izstāde "Jūra izgaismo..." ir stāsts par autores būšanu kādā mirklī pie jūras. Fotogrāfijas tapušas laikā, kad autore dzīvoja pie jūras Liepājā un bieži klejoja gar Kurzemes piekrasti, un laikā šodien – 2021. gadā, kad jūra kļūst par īpašu vietu, kur būt. 


Melnbaltās fotogrāfijās fiksēti cilvēki: kāds dzīves laikā intervēts dzejnieks, rakstnieks, mākslinieks, draugi,

ir būts kopā ar saviem tuvajiem, tie ir notikumi un simboli, kur jūra bijusi klātesoša, kur jūra askētiski izgaismo mūsu un laika rituma patību, mūsu ilgas pēc miera, klusuma, gaismas, plašumiem, brīvības. Tā stāsta par satikšanos, mūsu sabiedrības ieradumiem, patērējot un izmetot, tikmēr jūra turpina būt...  

Ingas pirmā fotogrāfiju izstāde tapusi 2020. gadā pasākumam "Ausma 2020", kura devīze bija "Koncerts upē, brokastis rasā". Fotoizstādi "Rītausmā... skaistākas par saulrietiem var būt tikai rītausmas" tapšanu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.  

Savukārt izstāde "Jūra izgaismo..." veidota speciāli Jūrmalas biennālei "Marīna 2021", un pirms izstādīšanas Liepājā bija skatāma Jūrmalas kultūras centrā.

Inga Ozola dzimusi Kuldīgā 1976. gada 10. martā. Mācījusies Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, iegūstot bakalaura grādu filoloģijā. Ilgu laiku dzīvojusi Liepājā, bet šobrīd pārcēlusies uz dzīvi dzimtajos Rudbāržos, kur rūpējas par dižkokiem, par senas meža mājas atjaunošanu un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Inga ir ilggadēja Latvijas Radio 1 korespondente Kurzemē un televīzijas žurnāliste Liepājā. Nacionālās radio un televīzijas balvas ieguvēja "Labākais reģionālais žurnālists 2003. gadā", Latvijas žurnālistu asociācijas "Izcilības balva 2012" ieguvēja. Ikdienā veido fotoreportāžas portālam www.lsm.lv. Brīvajā laikā fotografē dabu, īpaši viņu iedvesmo mežs un savvaļas augi, tas vainagojies ar fotogrāfiju publikācijām žurnālā "Ilustrētā Zinātne", fotogrāfijas publicētas arī žurnālā "Liepājas Vēstules". 2020. gadā ieguvusi vides gida sertifikātu. Interesentiem vada ekskursijas mežā.