Piektdien, 4. martā, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 30. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls iesākās ar sirsnīgu veltījumu ukraiņu tautai, ar kuru daudzi šodien esam domās un darbos. Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā skanēja ukraiņu komponista Miroslava Skorika "Melodijas", informēja Iveta Vēvere, Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja.

Uz vietas Liepājas koncertzālē, kā arī Latvijas radio 3 "Klasika" un jaunās platformas digitalaisdzintars.lv tiešraidēs publika klausījās gan dziļu un pārdomātu interpretāciju meistara – pianista Reiņa Zariņa atskaņoto Georga Pelēča skaņdarbu "Plaukstošais jasmīns" pārlikumā klavierēm solo, gan Pētera Vaska "Ainavu ar putniem", ko solo izpildīja mūsu izcilā flautiste Dita Krenberga.


 Flautiste Dita Krenberga. Jāņa Vecbrāļa foto.


Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Normunda Šnē vadībā Reinis Zariņš atskaņoja arī Johana Sebastiāna Baha Klavierkoncertu reminorā BWV1052, bet Dita Krenberga virtuozo Franka Martēna Balādi flautai un stīgu orķestrim.
 
Savukārt ērģelnieces Ivetas Apkalnas atskaņojumā publikai bija iespēja dzirdēt Paula Hindemita Kamermūziku Nr. 7 ērģelēm un orķestrim, bet koncerta noslēgumā šī viena no pasaulē ievērojamākajām solistēm – instrumentālistēm solo izpildīja ikonisko Johana Sebastiāna Baha "Tokātu un fūgu reminorā", ko ievadīja zīmīgi konferansjē vārdi: "Pat vistumšākajā naktī kaut kur vienmēr spīd gaisma, un, kamēr kaut kur spīd gaisma, tumsa nav uzvarējusi."


Ērģelniece Iveta Apkalna. Jāņa Vecbrāļa foto.


Koncertu klātienē klausījās arī kultūras ministrs Nauris Puntulis, bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis un domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.
 
Zvaigžņu festivāla turpinājumā jau sestdien, 5. martā pulksten 18 uz skatuves kāps Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Andra Pogas vadībā, lai pirmatskaņotu Andra Dzenīša Otro simfoniju "Silts vējš" un kopā ar izcilo latviešu vijolnieci Vinetu Sareiku izpildītu Johannesa Brāmsa Vijolkoncertu. Svētdien, 6. martā pulksten 18 notiks klaviermūzikas vakars ar pasaulē plaši pazīstamā krievu pianista Aleksandra Meļņikova uzstāšanos. Savukārt jau nākamās nedēļas nogalē festivālu noslēgs prestižā britu stīgu kvarteta "Albion Quartet" uzstāšanās 10. martā, kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts ar ukraiņu operzvaigzni Ludmilu Monastirsku 12. martā.
 
Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies vairāk kā 200 pianistu no visas pasaules. Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē "Lielais dzintars", festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot gan pianistus, gan izcilus dziedātājus un citu instrumentu virtuozus, un nu festivāla zvaigžņu sarakstam var pievienot arī tādus vārdus kā Miša Maiskis, Gidons Krēmers, "Carion Quintet", Mišels Pipokinja, Aleksandrs Antoņenko un vēl daudzus citus.