Šās nedēļas nogalē muzejā izstāžu zālēs durvis vēra trīs jaunas ekspozīcijas, no kurām viena – "Liepājas marīna ‘18" – ir pašu liepājnieku veidota.

Trijās muzeja pirmā stāva telpās izvietotie plenēristu darbi raisa gaišu un priecīgu noskaņu – gluži pretēju plenēra rīkotāja Aivara Kleina drūmajām prognozēm par plenēra drīzo galu.
 
23. Starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas marīna ‘18" darbu izlase, kā izteicās muzeja direktore Dace Kārkla, tiešām raisa asociācijas ar trim dzīvi apliecinošām dabas parādībām: sauli, jūru un vēju. Muzeja direktore arī uzsvēra, ka plenērs, kurš pērn notika 23.reizi, sen pāraudzis Liepājas un pat Latvijas robežas, bet Liepājas mākslas dzīves kontekstā šim gleznotāju un zīmētāji pilsētvides plenēram ir patiesi liela nozīme. To, ka Liepājas plenērs ir īpaši populārs baltkrievu mākslinieku vidū un ka par nokļūšanu tajā gadiem sapņo un gaida uzaicinājumu viņam zināmi mākslinieki arī no Lietuvas, apliecināja mākslinieks Aldis Kļaviņš.
 
Plenēra "Liepājas marīna" rīkotāja Aivara Kleina paldies vārdus atbalstītājiem – pašvaldībai un Kultūras pārvaldei – nebija, kas uzklausa, jo amatpersonas, acīmredzot bija aizņemtas "valstiski svarīgos darbos". Citi – izstādes atklāšanā klātesošie Speciālās ekonomiskās zonas un SIA "DG Termināls" pārstāvji – bija optimistiski un centās kliedēt mākslinieka drūmās priekšnojautas.
 
Aivars Kleins solīja, ka 24.plenērs vēl būs, jo "nauda ir ienākusi", un apliecināja, ka ļoti vēlētos novadīt arī 25., taču, kā būs, rādīs laiks – dažādas zīmes un pazīmes liecinot, ka ir jābeidz.

"Negribas pāraugt, jāsāk piezemēties. 25. būs pēdējais..."

Kleins arī spriež, ka Liepāja zaudē savu glezniecisko vidi – kaut vai balto plastmasas logu dēļ, kas izķēmo vēsturisko apbūvi.

"Bet man ir labi padarīta darba sajūta," neliekuļojot atzina plenēra rīkotājs, piebilzdams, ka 23. "Liepājas marīna" izcēlusies gan ar to, ka bija "solīdākā un cienījamākā", gan ar dalībnieku skaitu, kas pārsniedza trīs desmitus.

Izstādē "Liepājas marīna ‘18" visi mākslinieki, kas piedalījās plenērā pārstāvēti ar kādu raksturīgāko un spilgtāko darbu. Turklāt, kā jau klājas kārtīgam "old school" pārstāvim, un tieši šim virzienam Aivars Kleins pieskaita arī sevi, visi izstādītie darbi aizvadītās ziemas laikā ieguvuši glītu ietvaru.

Plenērā "Liepājas marīna ‘18" piedalījās vairāk nekā 30 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas – gan jaunie, gan jau ar lielu plenēru pieredzi.

Plenēra laikā dažādās tehnikās tapa vairāki simti darbu, kuros dažādos laikapstākļos un dienas laikos mākslinieki attēlojuši jūru, ostu, pilsētvidi. Pirmo reizi plenēra dalībniekiem bija iespēja uzturēties un gleznot arī slēgtajā zvejas ostas teritorijā, ko tie labprāt izmantoja.

Izstāde apskatāma līdz 2.jūnijam.