Mākslas cienītāju, draugu un kolēģu piepildītajā muzeja lielajā izstāžu zālē savu personālizstādi piektdien, 1.augustā, atklāja Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš.

Šoreiz izstādes atklāšanu dažādoja ne tikai oficiālās uzrunas, kuras, sveicot mākslinieku, teica muzeja direktore Dace Kārkla un „Lielā Dzintara” projekta vadītājs Ints Dālderis, bet arī Andra Vītoliņa instalācijas „Evolūcija” „iedarbināšana”, kuru mākslinieks paveica, darbodamies gluži kā viduslaiku alķīmiķis, un izmantodams gan gaismas, gan skaņas, gan krāsas, gan gaisu un ūdeni.

Arī pati izstāde ar savu iekārtojumu atšķiras no līdzīgiem mākslas notikumiem – katrs lielformāta darbs eksponēts individuāli, kā vērtība pati par sevi (muzeja zāles plašums to pieļauj), tomēr izstādes darbi kopā veido vienotu kolekciju.

Izstāde, kurai dots nosaukums "Koki, krūmi un dzinēji", atspoguļo Kurzemes ainavas „elementus”(varbūt tāpēc viesi tika cienāti ar „Rīgas balzama” jaunāko produktu, kas tā arī saucas – „Elements”?), kuros mākslinieks saskatījis šās puses vērtības. Darbi, kas tapuši pēdējā gada laikā pēc trīs gadu pauzes, eksponēti pirmoreiz. Gleznās izmantota gan akrila, gan eļļas tehnika.

Vinelaikus ar izstādi Liepājā Vītoliņš citu savu darbu kolekciju, kas pēc mākslinieka teiktā vairāk saistīta ar arhitektūru, mājām, izstādījis Kuldīgā. Abas izstādes jeb kolekcijas papildina viena otru. Ne velti, uzrunājot sanākušos, Vītoliņš uzsvēra, ka „pasaulē nekas nenotiek tikai viena iemesla dēļ” un ka „spēcīgāks ir tas, kas nav viengabalains vai vienveidīgs”. Tāpēc līdzās „kokiem un krūmiem” izstādes nosaukumā un arī koncepcijā vieta atradusies arī „dzinējiem”, ne tiem, kas medībās palīdz dzīt zvēru, bet gan auto un visu citu mašīnu dzinējiem un to dzinējspēkam.

Uzziņa
Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs asoc. prof. Andris Vītoliņš (1975) ir dzimis liepājnieks. Māksliniekam bijušais vairākas personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs – Dānijā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Francijā, Igaunijā, Slovēnijā.

Darbi atrodas daudzās privātās un publiskās kolekcijās, piemēram, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Baku Modernās mākslas muzejā (Azerbaidžānā), Igaunijas Mākslas muzejā KUMU, kā arī "Red Bull" dibinātāja Dītriha Matešica prestižajā privātkolekcijā ekspozīciju paviljonā "Hangar-7" Zalcburgā, Austrijā.

Mākslinieks arī veidojis dizainu Latvijas Bankas 2012.gadā klajā laistajai viena lata monētai ar eža attēlu, kā arī uzņēmuma "Latvijas Balzāms" 2014.gada elitārajai dāvanu kārbai dzērienam "Rīgas Melnais balzams Element".

Andra Vītoliņa izstāde Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē skatāma līdz 31.augustam.

Ieeja – bezmaksas.