Karstasinīgi spāņu ritmi, sarsuelas un kaislīgas arabeskas skanēja Liepājas simfoniskajā Vecgada koncertā, ko trīs vakarus pēc kārtas koncertzālē "Lielais dzintars" aicināja baudīt Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Guntis Kuzma.
 
Kopā ar operdziedātāju Marlēnu Keini, ukraiņu vijolnieku Dmitro Tkačenko un čellistu Jāni Rinkuli orķestris atskaņoja gan ugunīgu un dzirkstošu spāņu komponistu mūziku, gan spāniskas melodijas no franču komponistu Morisa Ravēla un Žorža Bizē zelta repertuāra.
 
Koncerta ierakstu iespējams noklausīties "Latvijas Radio 3" arhīvā.
 
"Vecgada programma šogad ir Eiropas dienvidu karstasinīgo ritmu un spožas saules apmirdzēta. Esam izvēlējušies gan pašu spāņu, gan arī cittautu komponistu muzikālos zīmējumus, ir gan Bizē "Karmenas" motīvi un Ravēla "Čigāniete", gan sarsuelas un temperamentīgi deju soļi, gan arī līdz šim nezināmas melodijas, kuru kaislīgās arabeskas ļauj aizmirst ziemu," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Kuzma.
 
"Un kur nu vēl prieks sadarboties ar trim solistiem: ugunīgo Marlēnu Keini, ukraiņu vētrasputnu Dmitro Tkačenko, un arī uzlecošo čella spēles zvaigzni Jāni Rinkuli junioru, kurš pavasarī notikušajā Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursā ieguva Liepājas Simfoniskā orķestra Simpātiju balvu un 3. vietu."
 
Koncertu režisēja un vadīja Gundars Silakaktiņš, kurš vēl programmas mēģinājumu procesā stāstīja: "Veidojot Liepājas Simfonisko Vecgada koncertu, es domāju par vienojošo un atšķirīgo. Pirmajā mirklī šķiet, ka nav divu atšķirīgāku tautu kā spāņi un latvieši. Tomēr ir lietas un idejas, kas vieno mūs visus, neatkarīgi no vietas, kur mītam un laikmeta, kurā dzīvojam. Vai tā būtu mīlestība, ziedi, prieks vai skumjas… Vai dažādas tradīcijas, kuru spēkam uzticamies un ceram, ka tās nesīs veiksmi  un laimi. Mūzikas un dzejas spēks mūs vieno, turklāt, pavadot veco gadu un sagaidot jauno, gribas ticēt, ka vienojošā ir vairāk."
 
Liepājas Simfoniskais orķestris un tā mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma klausītājiem ir sagatavojis daudz skaistu un neaizmirstamu mirkļu arī jaunajā gadā.
 
17. februārī orķestris pirmatskaņos komponista un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Andra Vecumnieka Piekto Simfoniju "Sinfonia E" ar pašu komponistu pie diriģenta pults.
 
Bet no 9. – 23. martam jau 32. reizi norisināsies Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā muzicēs kanādiešu pianists Luī Lortī, jau otro gadu ar Liepājas Simfonisko orķestri uz skatuves kāps arī Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa laureāti, solo koncertu sniegs pianiste Aurēlija Šimkus un ar džeza programmu publiku priecēs "Trio Elpo". Somu diriģenta Juha Kangasa vadībā orķestris atskaņos Pētera Vaska un Volfganga Amadeja Mocarta šedevrus, savukārt festivāla noslēgumā Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar izciliem solistiem un Valsts akadēmisko kori "Latvija" koncertēs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, atskaņojot monumentālo Džuzepes Verdi "Rekviēmu".
 
Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajiem koncertiem pieejamas "Biļešu Paradīzes" tīklā.
 
Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.