Pirmdien, 4.oktobrī, Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, tirdzniecības vietā agresīvs vīrietis atsakās pamest veikala telpas, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Likumsargi ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka vīrietis vēlējies iegādāties alkohola pudeli, par ko viņam tika lūgts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par viņa vecumu. Pircējs atteicās dokumentus uzrādīt, skaļi bļaustījās, lamājās necenzētiem vārdiem, ar savu telefonu filmēja notiekošo, tādā veidā ar savām darbībām veica sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.