Aizvadītās nedēļas nogalē, 4.jūlijā, ap pulksten 0.10 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Dienvidkurzemes novadā, Virgas pagastā, Paplakā apturēja automašīnu “Mazda”, kurā visas personas atradušās alkohola reibumā. Pret transportlīdzekļa vadītāju tika uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu reibumā un bez tiesībām, savukārt automašīnā atradās arī gāzes ierocis, kurš nav reģistrēts un noskaidrots arī tā turētājs, kurš atradās alkohola reibumā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Saskaņā ar Ieroču aprites likumu, par šaujamieroča, gāzes ieroča un signālieroča, pneimatiskā ieroča, straikbola ieroča, peintbola ieroča, lāzertaga ierīces vai dezaktivēta ieroča iegādāšanos, nēsāšanu, pārvadāšanu, izmantošanu vai pielietošanu vai šaujamieroča maināmās būtiskās sastāvdaļas iegādāšanos vai pārvadāšanu alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, kā arī narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē piemēro naudas sodu no 1000 līdz 2000 eiro, atņemot šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem.

6.jūlijā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādas viesnīcas terasē notiekot konflikts un viena persona guļot pie zemes. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur jau atradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka vīrietis ir pie samaņas, taču ir guvis brūci kājā, ko medicīnas darbinieki aptina. Vīrietis bija spēcīgā alkohola reibumā un nespēja ne komunicēt, ne arī pārvietoties, tāpēc likumsargi palīdzēja vīrietim nokļūt savā viesnīcas numurā. Turpat cits viesis pie galdiņa uzvedās agresīvi un traucēja darbu viesnīcas darbiniekiem un citiem apmeklētājiem, kā rezultātā apsardzes darbinieks pielietoja asaru gāzi pret vīrieti. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī.

7.jūlijā ap pulksten 0.30 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, Baseinā ielā kāds vīrietis uzvedas agresīvi. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur jau atradās Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas. Vīrietis, būdams alkohola reibumā, draudēja, ka izrēķināsies ar turpat esošajiem brauktuves remontdarbu veicējiem, iemetot traktoram ar bruģakmeni logā. Vīrietim tika aizrādīts, ka iepriekšminētās darbības ir pretlikumīgas, taču vīrieti tas neatturēja – viņš aizgāja pie mājas, no ietves paņēma bruģakmeni un straujā solī gāja darbinieku virzienā, taču likumsargi vīrietim bruģakmeni atņēma. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī.

Abos gadījumos ir uzsākti administratīvie procesi par sīko huligānismu. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.