Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas, Ventspils un Saldus iecirkņa amatpersonas šīs nedēļas laikā ir uzsākušas administratīvo pārkāpumu procesus par sīko huligānismu Liepājā un Ventspilī, par atrašanos publiskā vietā Ventspilī tādā reibuma stāvoklī, kas traucē sabiedrisko kārtību un par nepamatotu izsaukumu Brocēnu novadā, informē Valsts policijas preses pārstāves Madara Šeršņova.

Vakar ap pulksten 22:50 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā trokšņo un iespējams notiek konflikts. Ierodoties norādītāja adresē, tika sastapts kāds vīrietis, kurš paskaidroja, ka viņam bija konflikts ar sievu, kura jau bija devusies prom. Vīrietis apsolīja, ka vairs netrokšņos un dosies gulēt. Pēc aptuveni pusstundas Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz to pašu adresi, jo kāpņutelpā notiekot konflikts. Ierodoties adresē, policistus sagaidīja kaimiņš un paskaidroja, ka vīrietis, par kuru bija sūdzības jau iepriekš, turpināja trokšņot, traucēja naktsmieru un bija agresīvs. Likumsargi  vīrieti nogādāja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī un, veicot alkohola pārbaudi izelpā, konstatēts, ka viņš atradās 2,15 promiļu reibumā. Vīrietim tika piemērots naudas sods 70 eiro apmērā par sīko huligānismu.

Savukārt šonakt, 7.janvārī ap pulksten 03:00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī pie kādas ēkas ilgstoši sēž persona spēcīgā alkohola reibumā. Notikuma vietā noskaidrots, ka saņemtā informācija atbilst patiesībai – vīrietis bija tādā reibuma stāvoklī ka viņam bija grūtības pārvietoties. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvo pārkāpumu process par atrašanos publiskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas traucē sabiedrisko kārtību vai drošību. Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro. Pēc materiāla noformēšanas vīrietis tika nogādāts dzīvesvietā.

Taču šonedēļ, 5. janvārī kāds vīrietis nonāca policijas redzeslokā par transportlīdzekļa vadīšanu, iespējams, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Ņemot vērā to, ka viņš no alkohola pārbaudes uz vietas atteicās, viņš tika nogādāts medicīnas iestādē, kur viņš no ekspertīzes veikšanas arī atteicās un sāka uzvesties agresīvi, provokatīvi un pārkāpa vispārpieņemtās uzvedības normas, lamājās necenzētiem vārdiem, rādīja nepiedienīgus žestus un traucēja veikt procesuālās darbībās, kā arī apdraudēja personu drošību. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Soda apmērs ir līdzvērtīgs sodam par braukšanu reibumā, ja izelpā konstatētas vairāk kā 1,5 promiles alkohola. Tāpat vīrietim tika piemērots naudas sods par sīko huligānismu 200 eiro apmērā.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Savukārt kāds vīrietis Brocēnu novadā saņēmis sodu par to, ka nepamatoti izsaucis policiju. Šīs nedēļas sākumā, 4.janvārī ap pulksten 19 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Brocēnu novadā, Gaiķu pagastā vairākas personas konfliktē un ir nepieciešama policijas palīdzība. Izbraucot uz izsaukumu, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki konstatēja, ka vīrietis, kurš zvanīja policijai, bija alkohola reibumā un nespēja paskaidrot, kāpēc izsaucis policiju, bet konflikts kā tāds nav bijis. Vīrietim tika piemērots naudas sods 55 eiro apmērā.

Valsts policija atgādina, ka operatīvo dienestu nepamatota izsaukšana nav nekāds joks. Brīdī, kad operatīvo dienestu amatpersonas cenšas noskaidrot notikušo un izsaukuma iemeslu, iespējams, kādam citam ir nepieciešama palīdzība, ko tajā brīdī ekipāža, kura atrodas viltus izsaukumā, nevar sniegt. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, robežsardzes vai Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta nepamatotu izsaukšanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 35 līdz 140 eiro.