Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas devās uz izsaukumu Liepājā, kur kāds vīrietis uzvedās agresīvi un dauzījās pie kādas sievietes dzīvokļa durvīm. Ierodoties adresē, vīrietis savu agresiju vērsa arī pret likumsargiem un nepakļāvās Valsts policijas darbinieku likumīgām prasībām pārstāt šīs darbības un doties līdzi uz policijas iecirkni. Vīrietis tika aizturēts un viņam tika noformēti divi administratīvo pārkāpumu protokoli, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Svētdien, 9.februārī ap pulksten 23.00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, Klaipēdas ielas daudzdzīvokļu namā pie kāda dzīvokļa durvīm bungājas neadekvāts vīrietis, kurš uzvedās agresīvi un atradās alkohola reibumā. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi dzirdēja, ka kāds dauzās gar dzīvokļa durvīm. Pieejot pie dzīvokļa durvīm, tika pamanīts vīrietis, kurš izturējās agresīvi – bļaustījās, klaigāja un aizskaroši izteicās par policijas darbiniekiem, lamājoties un apsaukājot tos.

Likumsargi noskaidroja, ka dzīvoklī dzīvo vīrieša draudzene un pirms izraidīšanas no dzīvokļa vīrietis ir izturējies agresīvi gan pret viņu, gan pret viņas meitu. Valsts policijai turpinot skaidrot notikušā apstākļus, vīrietis turpināja būt agresīvs, lamāties, kā arī atteicās sniegt savus personas datus un atteicās doties līdzi policijas darbiniekiem uz dienesta transportlīdzekli.

Ņemot vērā to, ka vīrietis nereaģēja uz likumsargu prasībām pārtraukt darbības un doties līdzi uz dienesta transportlīdzekli, tika pieņemts lēmums vīrieti aizturēt. Policijas darbinieki vīrietim izskaidroja, ka viņš tiek aizturēts un viņam ir jādodas līdzi uz iecirkni, taču vīrietis draudēja policistiem ar izrēķināšanos un bija agresīvs, tāpēc viņam tika uzlikti roku dzelži. Nogādājot vīrieti policijas iecirknī, tika noskaidrota viņa personība, paņemts no viņa paskaidrojums par situāciju, kā arī noformēti divi administratīvo pārkāpumu protokoli.

Vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, par ko, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro. Tāpat vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.