Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas projekta ietvaros ir ieguvušas arī apvidus automašīnu. Foto: Valsts policija.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir noslēdzies projekts Nr. LLI - 441 "ONLY SAFE!"! Projekta laikā likumsargi ieguvuši ne vien aprīkojumu, kas noder ikdienas pienākumu pildīšanai, bet arī papildinājuši zināšanas kopīgos semināros un mācībās Lietuvā un Latvijā, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas projekta LLI - 441 "ONLY SAFE!" ietvaros ir ieguvušas aprīkojumu:
• apvidus automašīnu ar piekabes āķi un piekabi, lai ātri un ērti varētu izņemt un pārvietot liela izmēra pierādījumus piekļūt objektiem grūti izbraucamās vietās, lai varētu pārvietot ceļu satiksmes negadījuma pierādījumus, patrulēt un nodrošināt sabiedrisko kārtību,
• kvadriciklu - izmantošanai grūti izbraucamos lauku apvidos un lai nodrošinātu palīdzību cilvēkiem pludmalē, kā arī personu meklēšanas pasākumiem mežā,
• glābšanas piederumu komplektus - ietilpst pakavveida glābšanas riņķis, 8 metrus garas sarullējamas glābšanas trepes, cirvis, metamā līne ar auklas garumu – 25 metri, lauznis, saliekamā lāpsta, specializētās šķēres auduma un metāla stiepļu pārgriešanai, un ūdensizturīga materiāla uzglabāšanas soma. Aprīkojums paredzēts izmantošanai dažādās situācijās, kad policisti pirmie, pirms ugunsdzēsējiem glābējiem, ierodas notikuma vietā, kur nepieciešams sniegt palīdzību cilvēkiem.

Projekta partneri:

• Palangas pilsētas Pašvaldības administrācija (LT) – vadošais partneris;
• Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde" (LV);
• Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Pašvaldības policija" (LV);
• Latvijas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde (LV);
• Neringas pašvaldības administrācija (LT);
• Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienests (LT)

Projekta "LLI-441 "Cilvēku drošības uzlabošana Baltijas jūras piekrastē, izmantojot pārrobežu sadarbību starp Rietumu reģionu Lietuvā un Kurzemes reģionu Latvijā (ONLY SAFE!)"" ilgums bija 24 mēneši un tas tika realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 529 192,21 eiro, no kuriem 85% jeb 449 813,34 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.