12.aprīlī ap pulksten 14.40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Pāvilostas novadā, Sakas pagastā, aiz Pāvilostas – uz Ventspils pusi ir notikusi sadursme starp trīs automašīnām, kurās ir iespiesti cilvēki. Uz negadījuma vietu steidzās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta amatpersonas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas un Pāvilostas novada pašvaldības policijas amatpersonas.

Valsts policijas amatpersonas, no Liepājas dodoties uz izsaukumu un esot jau pie Pāvilostas, saņēma ziņu, ka izsaukums par notikumu ir viltus zvans, un Pāvilostā pie estrādes ir aizturēta persona. Ierodoties estrādē, tika sastapti Pāvilostas novada pašvaldības policijas darbinieki, kuri aizturēja vīrieti, kurš veicis zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Vīrietis bija 2,17 promiļu reibumā un nav varējis par zvanu operatīvajiem dienestiem neko paskaidrot. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvo pārkāpumu process.

Valsts policija atgādina, ka par nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu ir paredzēts sods. Iespējams, brīdi, kad operatīvie dienesti tiek novirzīti uz šādiem viltus izsaukumiem, viņu palīdzība ir nepieciešama citviet.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, robežsardzes vai Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta nepamatotu izsaukšanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 35 līdz 140 eiro, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.