Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26.oktobra pulksten 6.30 līdz 27.oktobra 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar pulksten 12.00 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī deg uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kas tiks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.  Pulksten 12.23 darbi notikuma vietā pabeigti.

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīves priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!

Pulksten 18.31 saņems izsaukums uz Cukura ielu Liepājā, kur dega atkritumi puskvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.
Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 28 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet divi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.