Papildināts. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka otrdien pulksten 17.05 saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju Kaktu ielā 3, kur no divstāvu dzīvojamās mājas nāca dūmi.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg dzīvoklis 26 kvadrātmetru platībā un starpstāvu pārsegums četru kvadrātmetru platībā. Ar izbīdāmo kāpņu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no spēcīgi sadūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku, bet vēl diviem palīdzēja izkļūt no tās. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Pulksten 21.01 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts. Ugunsgrēka vietā strādāja 15 ugunsdzēsēji-glābēji un atradās četras autocisternas un vienas autokāpnes.

Kā vakar vakarā irliepaja.lv informēja domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, pavisam seši cilvēki no ugunsgrēkā cietušās mājas palikuši bez pajumtes, tāpēc nogādāti sociālajā namā Flotes ielā.

Vēl Liepājā šonakt pulksten 2.03 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ūdens ielu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg divstāvu neapsaimniekotas ēkas ārsiena 20 kvadrātmetru platībā un bēniņi tādā pašā platībā. No mājas otrā stāva izglābti divi cilvēki, bet vēl diviem palīdzēts izkļūt no ēkas. Pulksten 4.02 ugunsgrēks likvidēts.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa lūdza atgādināt, lai ikviens jo īpaši pirmssvētku laikā, vēlreiz nopietni apsver iespēju dzīvojamās telpās uzstādīt dūmu detektorus, kas arī ugunsnelaimes gadījumā Kaktu ielā 3, iespējams, glābtu dzīvību.