Sestdienas vakarā noslēdzās ilgstoši ugunsgrēka dzēšanas darbi Liepājā. Ceturtdien pulksten 14.18 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka noliktavā Brīvības ielā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva angāra tipa noliktavā deg saulespuķu sēklu granulas un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Ar uzņēmuma iekrāvēju un kravas automašīnu palīdzību no noliktavas tika izvestas apkārt degošajām granulām esošās apmēram 3800 tonnas saulespuķu sēklas, kas ļāva ugunsdzēsējiem glābējiem piekļūt degšanas vietai. Kad veselās sēklas bija pārvestas uz citu angāru, uzņēmuma tehnika piekļuva grudošajām un sadegušajām saulespuķu sēklām un izveda tās ārā, kur ugunsdzēsēji glābēji tās turpināja liet ūdeni un pārbaudīja, vai degšana ir beigusies. Kopumā ugunsgrēkā tika bojātas 400 tonnas saulespuķu sēklas un degšana norisinājās 30 kvadrātmetru platībā.

Dzēšanas darbi bija ilgstoši, jo ugunsdzēsējiem nebija iespējams pilnībā nodzēst ugunsgrēku, kamēr visas saulespuķu sēklas nebija izvestas no angāra, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.