Vakar, 20. augustā, ugunsdzēsēji glābēji vienā no Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu rotaļu laukumiem likvidēja lapseņu pūzni, portālu irliepaja.lv informēja Anete Strazdiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.


Kopumā aizvadītajā diennaktī, no 20.augusta 6.30 līdz 21.augusta 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu Ventspilī, trīs uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

VUGD aicina pirms apkures sezonas iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus! Sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma, tas ir, līdz 1. novembrim, savukārt ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus papildus jātīra vēl vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1. novembra līdz nākamā gada 1. martam). Tāpat reizi piecos gados jāveic arī visas apkures sistēmas tehniskā stāvokļa novērtējums, ko var veikt sertificēts speciālists!