Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 2.augusta pulksten 6.30 līdz 3.augusta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Šonakt pulksten 1.07 VUGD saņēma izsaukumu uz krūmu ielu Liepājā, kur dega muca ar atkritumiem 5 m2 platībā. Pulksten 1.17 ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 20.21 saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega katls un virtuves skapis.

Notikumā vietā konstatēts, ka telpās ir spēcīgs piedūmojums, bet ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Ugunsdzēsēji glābēji   izvēdināja telpas. Pirms VUGD ierašanās no dzīvokļa evakuējās divi cilvēki. Pulksten 20.47 darbi notikuma vietā pabeigti. Dzīvoklī bija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts katliņš vai panna var būt iemesls nopietnam ugunsgrēkam, kura rezultātā mājokļa iemītnieku un kaimiņu veselība un pat dzīvība var tikt apdraudēta. Neatstājiet ieslēgtu plīti bez uzraudzības! VUGD aicina arī vecākus pārrunāt ar saviem bērniem to, ka ēdiena pagatavošana vai uzsildīšana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 48 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.