Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30.decembra pulksten 6.30 līdz 4.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 29 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī uz ceturtdienu, pulksten 2.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Grobiņas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg ēkas ārdurvis, siena un kāpņu telpas nojume 6m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsības formējuma ugunsdzēsēji ar trīsposmu izbīdāmo kāpņu palīdzību no ēkas otrā stāva izglāba divus cilvēkus. VUGD ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba vēl divus cilvēkus, bet vēl pieci tika evakuēti. Pulksten 3.24 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien pulksten 14.52 saņemts izsaukums uz Graudu ielu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, dzīvojamās mājas dūmvadā deg sodrēji. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva dzīvojamā mājā deg starpstāvu pārsegums 1m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji divas reizes steidzās uz izsaukumiem, kur bija piededzis bez uzraudzības atstats ēdiens – Turaidas ielā Liepājā un J.Poruka ielā Ventspilī

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē arī steidzās dzēst ugunsgrēkus, kur Klaipēdas ielā Liepājā un Gaismas ielā Kuldīgā dega vieglās automašīnas, Jaunatnes ielā Grobiņā konteinerā dega atkritumi, Loču ielā Ventspilī un Kapsētas ielā Liepājā dega atkritumu konteiners, bet Jaunajā ielā Liepājā vienstāva neapsaimniekotā ēkā uz grīdas dega malka.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Grobiņas novada Gaviezes pagastu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, aptuveni piecus metrus dziļā vircas bedrē bija iekritis suns. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji izcēla suni no vircas bedres un nodeva saimniekiem. Savukārt sestdien Kuldīgas novada Kurmāles pagastā ugunsdzēsēji glābēji no koka nocēla kaķi, kas saviem spēkiem nespēja no tā tikt lejā.

Aizvadītajās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 250 izsaukumus – 87 uz ugunsgrēku dzēšanu, 114 uz glābšanas darbiem, bet 49 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.