Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 7.janvāra pulksten 6.30 līdz 10.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēka dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl četri izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien pulksten 22.50 tika saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Liepājā, kur daudzdzīvokļu mājā nostrādājusi automātiskā ugunsaizsardzības sistēma, taču degšanas pazīmes neredz. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāvā esošā dzīvokļa virtuvē uz plīts bija dedzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsdzēsēji glābēji veica telpu vēdināšanu. Pulksten 23.08 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar pulksten 21.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Ganību ielu Liepājā, kur daudzdzīvokļu mājā bija dedzis apģērbs uz cilvēka un krēsls. Liesmas bija nodzēstas pirms VUGD ierašanās. Notikumā cietušais cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 21.59 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajās trīs diennaktīs Latvijā VUGD saņēma 122 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukumi bija maldinājumi, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.