Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 12.janvāra pulksten 6.30 līdz 13.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar pulksten 14.16 tika saņemts izsaukums uz Emīlijas ielu Liepājā, kur vienstāva saimniecības ēkai dega jumta konstrukcijas 2 m2 platībā. Pulksten 15.15 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vēl vakar pulksten 15.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pāvilostu, kur divstāvu dzīvojamās ēkas otrajā stāvā dega dzīvoklis, starpstāvu pārsegums un sadzīves mantas ēkas pagalmā. Pārmeklējot degošo dzīvokli, kurā bija izveidojies spēcīgs piedūmojums, ugunsdzēsēji glābēji atrada bojāgājušu cilvēku. Dūmu detektora brīdinošo signālu mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 53 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.