Trešdien, 19.maijā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, Laumas mikrorajonā kādā pārtikas veikalā vīrietis ir izdzēris alus pudeli un atsakās par to maksāt. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un satika veikala darbinieci, kura paskaidroja, ka vīrietis ienācis veikalā, attaisījis alus pudeli un sācis to dzert, savukārt otru aizbāzis aiz biksēm. Vīrietis uzvedās agresīvi, rupji lamājās un apvainoja veikala darbiniekus. Likumsargi vīrietim vairākkārt aizrādīja un lika pārtraukt savā valodā izmantot necenzētu leksiku pret veikala darbiniekiem, taču viņš nereaģēja. Vīrietis tika aizturēts un pret viņu uzsākts administratīvais process par sīko huligānismu, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Savukārt 16.maijā likumsargi izbrauca uz ģimenes konfliktu Grobiņas novadā, kur tika pieņemts lēmums par nošķiršanu. Vīrietis izturējās agresīvi un nevēlējās likumsargus uzklausīt, kā arī atteicās atstāt mājokli, ignorēja policijas doto rīkojumu, kā arī notikuma vietā traucēja policijas darbiniekiem pieņemt cietušās personas pieteikumu – bļaustījās, asi žestikulēja ar rokām un nāca policistu virzienā. Šajā gadījumā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pieņēma lēmumu par nošķiršanu un uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu. Par šādu likumpārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 eiro.

Tajā pašā dienā arī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukum uz ģimenes konfliktu, taču ierodoties notikuma vietā, sieviete dzīvokļa durvis neatvēra un uz vairākkārtējiem likumsargu mēģinājumiem viņu sazvanīt – nereaģēja, līdz ar to izsaukums uzskatāms par viltus izsaukumu, par ko ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Tāpat aizvadītās nedēļas nogalē pret kādu vīrieti Liepājā ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par operatīvo dienestu nepamatotu izsaukšanu. Vīrietis nepamatoti nospieda ugunsdrošības pogu, kā rezultātā tirdzniecības centrā tika veikta evakuācija un uz laiku tika apturēta tirdzniecības centra darbība, un uz notikuma vietu devās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, un Valsts policija. Par šādu likumpārkāpumu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 35 – 140 eiro.