Naktī no 27. uz 28.jūniju likumsargi Liepājā fiksēja automašīnu, kuras vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Noskaidrots, ka automašīnu vadīja nepilngadīgs jaunietis, kurš, ieraugot policistus, kuri lika viņam apstāties, uzsāka bēgšanu.  Likumsargi jaunieti aizturēja un par notikušo uzsāka trīs administratīvo pārkāpumu procesus, informē policijas preses pārstave  Madara Šeršņova.

Šonakt ap pulksten 00.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas patrulēja ar netrafarēto dienesta transportlīdzekli Liepājā, Parka ielā un fiksēja pretī braucošu automašīnu "Ford", kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā, traucās ar 109 kilometriem stundā.

Likumsargi ieslēdza skaņas un gaismas signālus, apgriezās braukšanai pretējā virzienā, sekojot transportlīdzeklim "Ford" un lika transportlīdzekļa vadītājam apstāties, taču viņš uzsāka bēgšanu. Automašīnas "Ford" vadītājs un blakus esošais pasažieris pirms krustojuma ar Brīvības ielu izlēca no braucoša transportlīdzekļa un turpināja bēgšanu ar kājām, taču likumsargi viņu aizturēja. Transportlīdzeklis "Ford" turpināja kustību uz priekšu un policists, to redzot, pieskrēja pie transportlīdzekļa, iesēdās šofera vietā un automašīnu apturēja, pirms tā ieripoja krustojumā.

Noskaidrots, ka jaunietis ir nepilngadīgs un viņam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Jaunietis paskaidroja, ka viņš, redzot, ka policisti fiksēja viņa ātruma pārkāpumu un pieprasīja apstāties, sabijies, jo viņam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, tāpēc uzsācis bēgšanu.  

Valsts policijā par notikušo ir uzsākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību un par bēgšanu.

Valsts policija norāda, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību. Tāpat, ja likumsargi pieprasa apturēt transportlīdzekli, bēgšana nekur tālu neaizvedīs – tikai pie lielāka soda, kas, saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, paredzams arī šajā gadījumā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 570 eiro.

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 533. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 460 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.