Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8.decembra pulksten 6.30 līdz 8.decembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Naktī uz trešdienu pulksten 1.11 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās ēkas piektajā stāvā dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pulksten 1.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 59 izsaukumus – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.