Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 3.augusta pulksten 6.30 līdz 4.augusta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Šorīt pulksten 6.16 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas. Pulksten 6.38 ugunsgrēks likvidēts. Pirms VUGD ierašanās no dzīvokļa evakuējās trīs cilvēki. Dzīvoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, bija uzstādīts dūmu detektors, kas bija nostrādājis un pamodināja mājokļa iemītniekus.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības, kā tas notika arī šajā gadījumā!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 33 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.