Aizvadītajās četrās diennaktīs, laika posmā no 17. novembra plkst. 6.30 līdz 21. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvalde saņēma 31 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Ceturtdien, pēc četru dienu meklēšanas darbiem, Tirdzniecības kanālā Liepājā ugunsdzēsēji glābēji atrada un izcēla bojāgājušo. Meklēšanas darbi veikti, apsekojot ūdenstilpi ar laivu un arī veicot zemūdens meklēšanas darbus. Tajos piesaistīti arī Nacionālo Bruņoto spēku ūdenslīdēji.

Pēcpusdienā Lauku ielā Liepājā divos konteineros dega atkritumi 3 m2 platībā.

Vakarā Rojas ielā Liepājā dega vieglās automašīnas motortelpa. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās ugunsgrēks dzēsts ar ugunsdzēsības aparāta palīdzību.

Naktī uz svētdienu pulksten 3.41 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Atmodas bulvāri Liepājā, kur ūdenī no mola bija iekritis cilvēks. Izmantojot laivu, ugunsdzēsēji glābēji cilvēku no ūdens izcēla un nogādāja krastā. Cilvēks tika nodots NMPD darbiniekiem. pulksten 5.05 darbs notikuma vietā pabeigts.

Sestdien Vecajā ostmalā Liepājā blakus kanāla malai atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji pa stāvo krastu uzcēla cilvēku augšā un nodeva NMPD mediķiem, kuri cilvēkam konstatēja nāvi.

Pēcpusdienā Elkoņu ielā Liepājā dega piecstāvu dzīvojamās mājas fasāde 0,5 m2 platībā. Rožu laukumā Liepājā konteinerā dega atkritumi.

Latvijā VUGD aizvadītajās diennaktīs kopumā saņēma 197 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu, 97 uz glābšanas darbiem, bet 41 izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.