Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.janvāra pulksten 6.30 līdz 22.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, vienu uz  glābšanas darbiem, bet vēl viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Šonakt pulksten 1.23 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās ēkas jumts un sadzīves mantas ēkas otrā stāva dzīvoklī 25 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas pirmā stāva dzīvokļa evakuēja vienu cilvēku, bet pārmeklējot ēkas otro stāvu,  atrada cilvēku, kas bija gājis bojā. Pulksten 5.53 ugunsgrēks likvidēts. Ēkā nebija uzstādīts dūmu detektors.

Šogad ugunsgrēkos Kurzemē jau ir gājuši bojā seši cilvēki! Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu! Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.