Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 20.aprīļa pulksten 6.30 līdz 21.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus, no kuriem četri bija Liepājā..

Liepājā vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Baltijas ielu, kur dega atkritumi 2 m2 platībā, Katedrāles ielu, kur dega riepas un atkritumi 10,5 m2 platībā.

Vēl aizvadītajā diennaktī Liepājā dzēsti divi kūlas ugunsgrēki. Durbes ielā pērnā zāle dega 350 m2 platībā, bet Sila ielā – 600 m2.

Sadeguši kukaiņi, putni, dzīvnieki, līdz pamalei izdeguši melni lauki, ēku krāsmatas un automašīnu vraki – skarbā realitāte, ar kuru ikdienas saskaras ugunsdzēsēji glābēji, dzēšot kūlas ugunsgrēkus. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 127 izsaukumus –  95 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 61 kūlas un astoņus meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.