Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.aprīļa pulksten 6.30 līdz 20.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 13.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas balkonā dega koka dēļi. Pulksten 13.48 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki. Šķēdes ielā Liepājā dega kūla 150 m2 platībā, bet Kalenieku ielā Liepājā dega niedres 300 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 125 izsaukumus –  94 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 51 kūlas un 12 meža ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.