Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7.jūnija pulksten 6.30 līdz 8. jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvalde saņēma 10 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Pulksten 10.26 VUGD saņēma informāciju, ka Dienvidkurzemes novadā trīsstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī bija dedzis dīvāns un sadzīves priekšmeti 8 m2 platībā un Gaviezes brīvprātīgie ugunsdzēsēji liesmas jau nodzēsuši. Dzīvoklī atrasts bojāgājušais, bet vēl viens cilvēks, kas atradās uz balkona izglābts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Diemžēl mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, kas savlaicīgi brīdinātu par ugunsgrēka izcelšanos. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 11.25.

Ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz Lībiešu ielu Liepājā, kur dega meža zemsedze 300 m2 platībā,

Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 56 izsaukumus – 36 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.