Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 28.decembra pulksten 6.30 līdz 29.decembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Pulksten 18.01 saņemts izsaukums uz Raiņa ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamās mājas priekštelpā dega adventes vainags. Degšanu likvidēja mājas iedzīvotājs, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Ēkā arī bija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos, savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Pulksten 18.37 saņemts izsaukums uz Ūdens ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Degšana likvidēta, izmantojot tehnisko sāli.  Pulksten 19.10 darbi notikuma vietā pabeigti.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 57 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.