Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11.aprīļa pulksten 6.30 līdz 12.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu izsaukumu uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Kurzemē dzēsti astoņi kūlas ugunsgrēki, no kuriem viens bija Liepājā, Šķēdes ielā, kur dega kūla 300 m2 platībā.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Pulksten 19.43 saņemts izsaukums uz Teodora Breikša ielu Liepājā, kur dega atkritumi. Pulksten 20.04 ugunsgrēks likvidēts.

Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 63 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 12 bija kūlas ugunsgrēki, 22 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.