Vakar, 2.martā ap pulksten 13:20 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, pārtikas veikala telpās Ezerkrasta mikrorajonā vīrietis traucēja sabiedrisko kārtību. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur tika sastapts apsargs, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Apsargs skaidroja, ka veikala telpās esot atradies vīrietis, kurš atteicās lietot sejas aizsargmasku, bija agresīvi noskaņots, grūstīja apsardzes darbinieku, izteica aizskarošas piezīmes pret veikala darbiniekiem, kā arī mēģināja iznest no veikala viņam nepiederošas mantas. Apsargs vīrieti aizturēja un izsauca Valsts policiju.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir uzsākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi – par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestādes darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, par personas identitātes slēpšanu, kā arī par dzīvesvietas nedeklarēšanu.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par personas identitātes slēpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro, par sabiedriskās kārtības traucēšanu jeb sīko huligānismu piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro, savukārt saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likumu par dzīvesvietas nedeklarēšanu piemēro naudas sodu līdz 350 eiro.