Pirmdien, 25.decembrī, ap pulksten 18.20 Liepājas maršruta autobusā iekāpa četri jaunieši un ar savu skaļo uzvedību piesaistīja citu cilvēku uzmanību.

Par autobusa pasažieru aizrādījumiem un solījumiem izsaukt policiju viņi tikai pasmējās, taču pēc šīs frāzes vienam no četriem jauniešiem radās ideja – izsaukt policiju pašam. Tiesa gan, ne jau uz minēto autobusu, bet gan uz pavisam citu vietu Liepājā.

Jaunieši gan nezināja, ka šo sarunu dzirdēja ne tikai apkārtējie autobusa pasažieri, bet arī Valsts policijas amatpersona, kurš no darba brīvajā laikā atradās minētajā autobusā. 6.maršruta autobuss pārvietojās pa Uliha ielu un nogriezās uz Kūrmājas prospekta pusi, taču jaunieši, sazvanot Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Operatīvās vadības nodaļu, sacīja, ka Valsts policijas darbinieku palīdzība ir nepieciešama Liepājā, Flotes ielā, jo tieši tur starp jauniešiem notiek konflikts.

Autobusā esošais Valsts policijas darbinieks, novērodams situāciju, sazvanīja kolēģus un izskaidroja viņiem, ka tikko saņemtais izsaukums ir nepatiess – divi puiši un divas meitenes atrodas autobusā un konflikts starp viņiem arī nenotiek. Lai gan ekipāža jau tika nosūtīta uz minēto adresi, Valsts policijas amatpersonas pārliecinājās, ka tur tik tiešām neviens negaida un konflikts nenotiek.

Vīrietis, pēc telefonsarunas ar kolēģiem, piegājis pie jauniešiem, stādījās priekšā kā Valsts policijas darbinieks, izskaidroja, ka jaunietis tikko ir veicis viltus izsaukums un palūdza zvana veicējam, 18 gadus vecam jaunietim, izkāpt no autobusa nākamajā pieturā. Jaunietis nepretojās un piekrita priekšlikumam izkāpt Graudu ielas pieturā, no kurienes ekipāža viņu nogādāja Liepājas iecirknī, lai izvērtētu viņa rīcību par Valsts policijas maldināšanu un viltus izsaukumu. Jaunietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts policija atgādina, ka par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citu speciālo dienestu apzināti nepamatotu izsaukšanu uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz simt četrdesmit eiro. Savukārt par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu, uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz divsimt desmit eiro, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Šādi apzināti nepamatoti izsaukumu netiek saņemti bieži un vēl jo vairāk – līdz šim liecinieks tiem nav bijis Valsts policijas darbinieks, taču, neatkarīgi no tā, zvanītājus tāpat izdodas noskaidrot.