Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 11.jūnija pulksten 6.30 līdz 14.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 24 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 17.15 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija dzirdams dūmu detektora skaņas signāls un kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens un dzīvoklī atrodas cilvēks, kurš ir iemidzis. Pulksten 17.32 darbi notikuma vietā pabeigti. Cietušo notikumā nav.

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katls vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīves priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!

Naktī uz sestdienu, pulksten 3.14, saņemts izsaukums Liepājā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts piededzis ēdiens platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa evakuēja vienu cilvēku. Pulksten 3.28 darbi notikuma vietā pabeigti. Cietušo notikumā nav.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 204 izsaukumus – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 99 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.