Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.aprīļa plkst. 6.30 līdz 19.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 43 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pulksten 11.21 Liepājas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Nīcas novada Otaņķu pagastu, kur bija avarējusi vieglā automašīna. Visi ceļu satiksmes negadījumā iesaistītie cilvēki tika ārā no automašīnas pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja akumulatora klemmes un sakārtoja brauktuvi. Plkst. 12.08 darbi pabeigti.

Aizvadītajās trīs diennaktīs saņemti trīs izsaukumi uz degošiem kokiem un trīs izsaukumi uz degošiem atkritumiem. Pa vienam no tiem bija arī Liepājā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs Kurzemē kopumā dzēsti 22 kūlas ugunsgrēki:
– Kuldīgas ielā Liepājā dega kūla 1 hektāra platībā;
– Upeņu un Grīzupes ielu krustojumā Liepājā dega kūla 10 m2 platībā;
– Aisteres ielā Liepājā dega kūla 10 m2 platībā;
– Krūmu ielā Liepājā dega kūla 10 m2 platībā;
– Britu flotes ielā Liepājā dega kūla 100 m2 platībā;
– Ģenerāļa Baloža ielā Liepājā dega kūla 300 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 m platu joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu utt. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 462 izsaukumus –  370 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 235 kūlas ugunsgrēku un 25 meža ugunsgrēku dzēšanu, 61 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.