Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.janvāra pulksten 6.30 līdz 18.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

Svētdien pulksten 22.33 saņemts izsaukums uz Ganību ielu Liepājā, kur vienstāva saimniecības ēkai dega starpsiena 2 m2 platībā. Pulksten 23.58 ugunsgrēks likvidēts.

Vēl aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē sešas reizes steidzās uz izsaukumiem, kur dūmvados dega sodrēji. Viens no šiem gadījumiem bija Eduarda Veidenbauma ielā Liepājā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 207 izsaukumus – 82 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.