Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 26.marta pulksten 6.30 līdz 29.marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Piektdien pulksten 22.16 saņemts izsaukums uz Atmodas bulvāri Liepājā, kur dega dārza māja 12m2 platībā. Pulksten 23.51 ugunsgrēks likvidēts.  
Pulksten 20.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Atmodas bulvāri, kur neapsaimniekotā pagrabā dega atkritumi 2m2 platībā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē steigušies uz 18 izsaukumiem, kur dega kūla, no tiem astoņi bija Talsu novadā, viens Dundagas novadā, trīs Ventspils novadā, divi Liepājā un pa vienam Aizputes, Kuldīgas, Saldus un Brocēnu novadā. Lielākais kūlas ugunsgrēks bija Dundagas novada Dundagas pagastā dega kūla 1,3 hektāru platībā.  

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 295 izsaukumus – 194 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 120 kūlas ugunsgrēku un sešu meža ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 41 izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.