Pie valsts autoceļiem uz A9 šosejas un citur Dobeles un Tukuma novadā šonedēļ izdemolētas 15 autobusu pieturvietas, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).


Pieturvietās bojāti soliņi, kuriem izzāģētas un nozagtas kopā 69 koka latas. Vandāļu nodarītie zaudējumi ir 1157,17 eiro. LVC Zemgales reģionālā nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par valsts autoceļam nodarītajiem zaudējumiem un ar lūgumu izmeklēt pieturvietu soliņu bojāšanas gadījumu.


Apzagtās pieturas atrodas uz Liepājas šosejas (A9), kā arī reģionālajiem autoceļiem Jelgava (Tušķi)-Tukums (P98) un Dobele-Jaunbērze (P102). Dobeles novadā aprīkojums vienā vai abās brauktuves pusēs bojāts deviņās pieturās: "Lejasstrazdu pagrieziens", "Līvbērzes stacija", "Aņģi", "Kāļi", "Rasas", "Vēdzeles", bet Tukuma novadā sešās: "Pikšas", "Bražas", "Apšupes ferma", "Atmodas", "Pagrieziens uz Džūksti".


LVC skaidro, ka katru gadu uz Latvijas valsts autoceļiem tiek nozagts vai sabojāts sabiedriskā transporta pieturvietu un cits autoceļu aprīkojums, ceļazīmes, drošības barjeras, luksofori, apgaismojums. Zādzību un vandālisma sekas ir gan materiālie zaudējumi, kas ik gadu ir vairāki simti tūkstošu eiro, un mazākas ērtības, gan tādā veidā bieži tiek apdraudēta autoceļu lietotāju drošība.