Šonedēļ Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Liepājas pusē apturēja trīs ātrumpārkāpējus, kuru braukšanas ātrums ievērojami izceļas uz citu transportlīdzekļu vadītāju fona. Atļautais braukšanas ātrums tika pārsniegts no 55 līdz pat 94 kilometriem stundā, informē VP Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

20 aprīlī ap pulksten 23.30 Grobiņas novadā uz autoceļa A9 tika fiksēta automašīna "Mercedes-Benz". Tās vadītājs vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, pārvietojās ar ātrumu 145 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 55 kilometriem stundā. Pēc dažām minūtēm Liepājā, Brīvības apturēts transportlīdzeklis "BMW", kura vadītājs vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, pārvietojās ar ātrumu 144 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu pa 94 kilometriem stundā.

Savukārt vakar, 21.aprīlī ap pulksten 18.40 Grobiņas novadā tika apturēts motocikls "Honda", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 90 kilometriem stundā, pārvietojās ar ātrumu 163 kilometri stundā, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 73 kilometriem stundā. Visiem transportlīdzekļa vadītājiem ir noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Tāpat jāatzīmē, ka visiem trīs transportlīdzekļu vadītājiem draud tiesību atņemšana. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, automašīnas "Mercedes-Benz" vadītājam par šādu pārkāpumu draud naudas sods no 240 līdz 320 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana uz trim mēnešiem. Automašīnas "BMW" vadītājam draud naudas sods no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana uz divpadsmit mēnešiem, savukārt motocikla vadītājam draud naudas sods no 360 līdz 480 eiro un tiesību atņemšana uz sešiem mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.