Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.aprīļa plkst. 6.30 līdz 16.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē dzēsti desmit kūlas ugunsgrēki. No tiem Liepājā:
– Sila ielā dega kūla un krūmi 420 m2  platībā;
– Ložmetējnieku ielā Liepājā dega kūla 800 m2 un 700m2 platībā;
– Klaipēdas ielā Liepājā dega kūla 10m2 un 120 m2 platībā.
– Ģenerāļa Baloža ielā Liepājā dega kūla 200 m2 platībā;

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 98 izsaukumus – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 44 kūlas un astoņus meža ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.