Trešdien, 11.maijā, pulksten 21, kultūras namā "Wiktorija" notiks ekspresīvā un enerģiskā dueta "Balaklava Blues" koncerts.

"Balaklava Blues" muzikāli atrodas kaut kur starp ukraiņu folk ar tam ierasto daudzbalsīgo dziedāšanu un citām tautas mūzikas tradīcijām un enerģisku elektronisko mūziku – EDM, trap un dubstep, savukārt savā nosaukumā minēto blūzu grupa attiecina uz savu dzimteni – asociācijām ar dzimtā Donbasa stepēm. "Balaklava Blues" ir ne tikai mūzika, bet multimediāls šovs, grupai savu priekšnesumu papildinot ar videoprojekcijām, gaismu elementiem un dažādām butaforijām, izmantojot kadrus no pašu piedzīvotā kara Ukrainā, vēstures filmām par dzimto reģionu un ainas no padomju savienības filmām un animācijas.

"Mūsu tautas mūzikas elementi atspoguļo Ukrainas traģēdijas un pieredzi ar karu pēdējā gadu tūkstotī", saka apvienības soliste Marička Marčuka, kura pēdējos divdesmit gadus ceļojusi pa Ukrainas stepēm, apgūstot tradicionālo polifonisko dziedājumu, "savukārt balaklavas palikušas par Ukrainas moderno laiku zīmi kopš 2014. gada revolūcijas", stāstījumu par apvienības nosaukumu turpina mūziķis Marks Marčuks.

Pāris ir arī godalgotā operas iestudējuma "Counting Sheep" un grupas "Lemon Orchestra" veidotāji un vairāku balvu, tajā skaitā "Canadian Folk Music Awards", "Amnesty International Freedom Of Speech", "Scotsman Fringe First", ieguvēji par savu darbu mūzikas un kino lauciņos.

Kultūras nams "Wiktorija" atrodas Liepājā, Graudu ielā 36/38. Biļetes uz koncertu pieejamas interneta vietnē http://ticketshop.lv un studentiem tās maksās lētāk, savukārt Liepājā esošie Ukrainas iedzīvotāji koncertu varēs apmeklēt bez maksas, pie ieejas uzrādot personu apliecinošu dokumentu.