Pirms došanās uz vizuālā teātra festivālu Igaunijā, Liepājas Leļļu teātris šosezon pēdējo reizi uz pašu skatuves izrādīs cirka mistēriju "Mazais cilvēks", kas tapusi pēc Ēriha Kestnera stāsta motīviem, informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

"Mazais cilvēks" ir Ģirta Šoļa režisēta objektu teātra izrāde bez neviena paša vārda jeb, precīzāk, ar atsevišķu izrādes tēlu tekstu tā dēvētajā "burkānu" valodā, kurai nojaušama attāla līdzība ar itāļu valodu. Tieši valodas ziņā neierobežotā izrādes uztveramība un laikmetīgā forma padarījusi to par pieprasītu festivālu dalībnieci. 7.maijā pulksten 12 izrāde šosezon pēdējo reizi tiks izrādīta skatītājiem Liepājā. Savukārt maija nogalē (25.–28.05.) izrādes radošā komanda to atrādīs Tallinas vizuālā teātra festivālā "Tallinn Treff".

Mikus Frišfelda bohēmiski smeldzīgā mūzika izrādē savij Daces un Enriko Pecolli ierādītos maģijas un burvju trikus Ilzes Juras, Pētera Lapiņa un Madaras Enkuzenas izpildījumā ar pārsteidzošām gaisa piruetēm, levitāciju, žonglēšanu un citiem cirka mākslas elementiem, kas neticamā kārtā pa spēkam rūpnieciski ražotām lellēm – agrākajā dzīvē bārbijām, kristofiem un keniem. Mākslinieces Ivonnas Kalitas spilgtais rokraksts redzams izrādes koptēlā un aktieru kostīmos, savukārt Kristīne Dekovice radījusi izrādes rekvizītus un jaunus skatuves tērpus lellēm, bet Jānis Enkuzens – koferi-leļļu māju.   

Pasaulē mazāko cirka akrobātu pēctecis Maksītis, kurš nonācis maģijas meistara Jokusa fon Pokusa aizbildniecībā, kopā ar viņa cirka trupu apceļo pasauli. Pienāk diena, kad puika ir gana paaudzies un nolemj kļūt par cirka mākslinieku. Diemžēl no tā nekas nesanāk. Nevienam nezinot, Maksītis izlemj palīdzēt uzlabot esošos cirka numurus, pārcenšas un nojauc veselu cirka izrādi. Cirka mākslinieki un Jokuss ir dusmīgi uz mazo censoni. Sapnī Maksītis saprot, ka viņa aicinājums ir kļūt par burvju mākslinieku. Taču, lai par tādu kļūtu, ir dūšīgi jāmācās. Vai šai pasaulē varētu būt kāds labāks skolotājs par maģijas zinātņu doktoru Jokusu fon Pokusu?

Izrādē ir vieta gan jautrībai un smiekliem, gan ironijai un asarām, mierīgam un uzmanīgam vērojumam, tāpat kā centieniem atminēt un atkārtot redzētos trikus. Lai gan izrādes  skatītāja vecumu grūti nodefinēt,  stāsts par pasaulē mazāko cilvēku un viņa lielo sapni kļūt par cirka mākslinieku visticamāk būs saprotams skatītājiem no četru līdz simts gadu vecumam.

MAZAIS CILVĒKS
Pārsteidzoša cirka mistērija

Režisors: ĢIRTS ŠOLIS
Spēlē: ILZE JURA, MADARA ENKUZENA, PĒTERIS LAPIŅŠ
Mūzikas autors: MIKUS FRIŠFELDS
Māksliniece: IVONNA KALITA
Rekvizitori: KRISTĪNE DEKOVICE un JĀNIS ENKUZENS
Gaismu mākslinieks: JĀNIS BRAŠS
Skaņu mākslinieks: KRISTAPS ŽILINSKIS
Cirka triku konsultanti: DACE UN ENRIKO PECOLLI