Klāt vasara un jau trešo reizi norisināsies "Mājas kafejnīcu dienas", aicinot izgaršot Dienvidkurzemes novada garšas, portālu informēja Dace Gailīte, Dienvidkurzemes novada tūrisma centra vecākā eksperte mārketinga jautājumos.

Māju kafejnīcu dienas, kā ierasts, norisināsies četrās nedēļas nogalēs:
22. un 23. jūlijā – "Kurzemes dienvidi",
5. un 6. augustā – "Leišmalīte",
11. un 12. augustā – "Dienvidkurzemes ziemeļi",
9. un 10. septembrī – "Rudens garša Dienvidkurzemē".


Šajās dienās par šefpavāriem un viesmīļiem kļūs vietējie iedzīvotāji, kuru ikdienas nodarbošanās nav ēdināšana vai viesu uzņemšana. Katra mājas kafejnīca solās būt atšķirīga, īpašas garšas un kultūtas baudījums ikvienam apmeklētājam. Saimnieki plāno un gatavojas, lai apmeklētāji saņemtu izcilu kulināro piedāvājumu, bagātinot to ar savu ģimeņu tradīcijām, kultūru un piedāvājot arī ko atraktīvu vai izvedot ekskursijā par savu īpašumu.

"Kurzemes dienvidi" – pašā vasaras vidū durvis saviem viesiem vērs 19 saimnieki no Grobiņas, Bārtas, Dunikas, Rucavas, Gaviezes, Otaņķu, Nīcas, Medzes, Vērgales pagastiem un Grobiņas pilsētas.


Publicitātes foto.


Sen aizmirstas bērnības garšas, saimnieču meistarstiķi, neparasti garšu eksperimenti un tradicionālas vērtības – tas viss mājas kafejnīcās. Viesošanās Kurzemē nenozīmē tikai pieēst pilnu vēderu, noteikti būs iespēja arī iemēģināt roku kādā jaunā prasmē. Šīs puses saimnieki ir parūpējušies par radošiem, garšīgiem un ģimeniskiem risinājumiem, atliek vien izraudzīties, kuras mājas kafejnīcas piedāvājums šķiet saistošākais, rezervēt galdiņu un braukt ciemos.

"Leišmalīte" – otrā mājas kafejnīcu nedēļas nogalē gardēžus gaidīs 14 saimnieki ar tikpat dažādu un interesantu piedāvājumu Bunkas, Virgas, Kalētu, Gramzdas, Priekules, Vaiņodes, Embūtes, Bārtas pagastu un Priekules pilsētas teritorijās.


Priekules un Vaiņodes apkārtnes ļaudis lepojas ar to, ko dara. Kurzemnieku viesmīlība un aizrautīgie stāsti neatstās vienaldzīgu nevienu. Leišmalīte, kā mīļi dēvē šo Dienvidkurzemes novada pusi, pārsteidz ar gleznainiem pauguriem un plašām ielejām, neskaitāmiem dabas parkiem un takām, vietām, kur kultūra mijas ar vēsturi. Šīs puses ļaudis prot un dara – cep gardu maizīti, gatavo dažādus gardumus, darina, stāsta un rāda.


Saimniecības būs parūpējušās par plašu garšu gammu – no tradicionāliem un visiem jau labi zināmiem ēdieniem, līdz pat restorānu cienīgiem šedevriem. Būs arī ekskursijas pa saimniecībām, degustācijas un citi pārsteigumi, ko sarūpējuši atraktīvie mājas kafejnīcu saimnieki ar saviem palīgiem.

"Dienvidkurzemes ziemeļi" – tur gaidīs ciemos 14 Apriķu, Cīravas, Aizputes, Kazdangas, Kalvenes pagastu un Aizputes pilsētas māju kafejnīcu saimnieki, lai parādītu un palīdzētu izzināt mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma stāstus, kā arī ieskatīties Aizputes pilsētas svētku norisē. Izvēlies – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu vai pikantu maltīti lauku gaisotnē, bet varbūt ļauties mierpilnai maltītei ābeļdārzā jeb mēbeļu audzētavā, ticot neticamajam un varbūt arī ieraudzīt neredzamo?

"Rudens garša Dienvidkurzemē" – ceturtā un šī gada noslēdzošā mājas kafejnīcu nedēļas nogale aicinās paviesoties Sakas, Vērgales, Dunalkas, Durbes pagastu, kā arī Pāvilostas, Durbes pilsētu apkārtnē un Liepājas pievārtē.


Pāvilostas un Durbes apkārtne ir bagāta ar dabas daudzveidību, radošiem un strādīgiem ļaudīm, kas gatavi aizvest garšas piedzīvojumā ikvienu. Ļaudis savijas kopā ar dabu, kā upe savij kopā mežus un līdzenumus. Piedzīvo rudens garšu  dažādību Dienvidkurzemē un izbaudi vietējo ļaužu viesmīlību 10 viesmīlīgās mājas kafejnīcās!

Plašāk par kafejnīcu piedāvājumiem un iespējām uzzini ŠEIT. vai Dienvidkurzemes novada tūrisma mājaslapā.


Lai viesošanās mājas kafejnīcās būtu harmoniska kā viesiem, tā saimniekiem, aicinām pirms apmeklējuma pārliecināties par katras vietas precīzu darba laiku un to, vai mājas kafejnīcas apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt.