Septiņās nedēļas nogalēs Liepājas Leļļu teātris skatītājiem piedāvās četrus saturiski atšķirīgus un krāšņus iestudējumus, kuri uzbur svētku laika prieku. Decembrī un janvārī gaidāmajās izrādēs iekļautas visas tās "šanas", kas raksturīgas gadumijai un Ziemassvētku laikam – pikošanās, piparkūkošanās, svečošanās, vēstuļu un apsveikumu rakstīšanas, dāvanu saiņošanas un, protams, ticēšana Ziemassvētku brīnumam, informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

"Ziemassvētku vecīšu dumpis" Aleksandra Jonova režijā ir jaunākais Liepājas Leļļu teātra aktieru veikums un uzbur īstu adventes laika noskaņu, skatītājiem piedāvājot daudz jautru un pārsteigumiem bagātu mirkļu izrādēs gan latviešu, gan krievu valodā. Padzirdējuši, ka bērnu ticība Ziemassvētku vecīšiem ir zudusi, vecīši sarīko dumpi un dodas uz siltzemju kūrortu, lai neticīgie paši tiek galā ar svētku rūpēm.

Poētisku Latvijas lauku ainavu ziemā uzbur  izrāde "Rūķīši un Mežavecis", kas Lailas Kirmuškas režijā tapusi pēc Dz. Rinkules-Zemzares, V. Plūdoņa, B. Saulīša un Raiņa bērnu dzejas motīviem. Tur, kāda neparasta meža malā, kādā parastā lauku sētā dzīvo kaķēns Minka. Ne jau viens. Ar saviem draugiem – prātīgo suni Duksi un neprātīgo pīļtēviņu Ansi. Visi zina, ka noslēpumainajā mežā, kur dzirdamas balsis un skraida vīriņi ar garām bārdām,  labāk neiet. Tomēr vēlēšanās noslēpumu atklāt ir ļoti liela.

Pat tad, ja sniegavīra Olafa sarīkotajā Ziemassvētku koncertā nekas nenotiek pēc iecerētā scenārija un maiga sniedziņa vietā uz skatuves sāk birt vardes, allaž priecīgā un draudzīgā Olafa optimisms ir iedvesmojošs.  Izrādē "Olafa Ziemassvētki" mīlīgais sniegavīrs vienkopus pulcina visdažādāko pasāku varoņus, tāpēc Leldes Kaupužas  iestudētais uzvedums kļuvis par vienu no iecienītākajiem Liepājas Leļļu teātra skatītājiem.   

To, ka svētku noskaņas radīšana ir mūsu pašu spēkos, māca elfiņi no izrādes "Piparkūku brokastis ar Ziemassvētku vecīti". Īsi pirms  Ziemassvētkiem izrāde atgādina par daudzajiem darbiņiem, kas veicami, lai svētku prieks ienāktu katrā mājā.

Izrādes notiek epidemioloģiski drošajā – "zaļajā režīmā" un ir tapušas ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu.  Biļetes uz izrādēm klātienē nopērkamas 1 stundu pirms izrādes Liepājas leļļu teātra kasē vai iepriekšpārdošanā interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Tiešsaistē izrādes  pieejamas Liepājas Leļļu teātra  digitālo ierakstu krātuvē ZOOM ISTABA  vietnē www.bilesuparadize.lv.

Izrādes, datumi un links uz biļešu iegādi

Ziemassvētku vecīšu dumpis (latviešu valodā) 12., 26.decembrī un 9.janvārī
Заговор Дедов Морозов (krievu valodā) 12.decembrī un 8.janvārī
Rūķīši un Mežavecis 11.decembrī un 22., 30.janvārī
Olafa Ziemassvētki 18.decembrī un 15.janvārī
Piparkūku brokastis ar Ziemassvētku vecīti 19.decembrī