Ziemas brīvdienas tuvojas lieliem soļiem, tāpēc Liepājas Leļļu teātra izrāžu ierakstu krātuve "Zoom istaba" papildināta ar 4 svētku laika izrādēm – "Olafa Ziemassvētki", "Rūķīši un Mežavecis", "Ziemassvētku vecīšu dumpis" un "Заговор Дедов Морозов" ("Ziemassvētku vecīšu dumpis") krievu valodā, informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Visās izrādēs īpaša loma atvēlēta burvībai, ko rada svētku laika dziesmas – gan labi zināmās, gan no jauna komponētās. Izrādes "Ziemasvētku vecīšu dumpis" mūzikas autors Rustams Bagirovs atzīst, ka mūzikas rakstīšana bērnu izrādei nenoliedzami ir izaicinājums, jo mūzikai jāskan viegli, melodijām jābūt "lipīgām": "Man ir ļoti interesanti radīt mūziku, kur katrā dziesmā, pat skumjajā, ir jābūt mājienam uz gaišo Ziemassvētku noskaņu. Daudz klausījos populāras Ziemassvētku dziesmas, pētīju to harmonijas, lai atrastu svētku kodu."

Izrādes  mākslinieciski ir ļoti atšķirīgas, tomēr visās atrodams svētku laika prieks un pacilātība. "Atklājam daudz dažādu raksturu, ar kuriem asociēties, tāpat kā notikumus, kuros  atpazīt  sev zināmas situācijas un cilvēku rīcību. Iespēja  caur  asociatīvu tēlu palūkoties uz sevi no malas, ir ļoti iedarbīga. Turklāt, ja esam atdevuši visu savu enerģiju tēlu raksturiem un lomai, ticu, ka pozitīvas emocijas ir jūtamas arī viņpus ekrāna,"  pārliecināta ir Liepājas Leļļu teātra aktrise Vija Mežale.

"Gluži kā šis svētku laiks arī mani atveidotie tēli izrādē "Rūķīši un  Mežavecis" māca pacietību, mīlestību un citādā pieņemšanu. Bet izrādē "Olafa Ziemassvētki" man kopā ar skatītājiem ir iespēja veikt visjaukāko iztēles vingrinājumu – uz burvju mājiena piedzīvot sniegu. Liepājā, kur sniegs ir ļoti reti, tas ir īpašs prieks", aizrautīgi ar video ierakstos fiksētajām sajūtām dalās Liepājas Leļļu teātra aktrise Inga Dzintare.

"Zoom istabas" tematiskais papildinājums tagad tiešsaistē ļauj vērot pavisam deviņu Liepājas Leļļu teātra izrāžu ierakstus. Vietnē bilesuparadize.lv ieraksti pieejami līdz 72 stundes jeb 3 diennaktis no iegādes brīža un skatāmi visā plašajā pasaulē. Izrāžu ieraksti tapuši ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu un ir pieejami arī programmas "Latvijas skolas soma" dalībniekiem.