Jūlijā svētdienās Liepājas Leļļu teātris aicina bērnus un pieaugušos uzspēlēt leļļu teātri, iepazīt leļļu aktiera profesijas noslēpumus un aizskatuves dzīvi.

19. un 26.jūlijā pulksten 12 Liepājas Leļļu teātra aktieri interesentiem piedāvās stundu garu ekskursiju "Atklāj noslēpumus leļļu valstībā!", informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Ekskursiju 19. jūlijā vadīs Ingars Gudermanis, bet 26.jūlijā Vija Mežale. Ekskursijās būs iespēja izzināt leļļu aktiera profesijas noslēpumus, kā arī iejusties aktiera lomā un ielūkoties noslēpumainās leļļu pasaules un izrādes tapšanas aizkulisēs. Leļļu teātra māksla skatītājus iepriecinājusi un pārsteigusi jau gadu simtiem, tāpēc ekskursija sniedz gan ieskatu dažādās leļļu veidošanas un vadīšanas tehnikās, gan palīdz atraisīt katra dalībnieka radošo fantāziju.

Vija Mežale, Liepājas leļļu teātra aktrise:"Leļļu teātra māksla raisa prieku un sajūsmu ikvienā, kurš pieskaras lellei. Esmu novērojusi, ka nereti tieši pieaugušie ar lelles vadīšanu aizraujas vairāk vēl par bērniem, priecājas pārtapt un improvizēt, tēlam piešķirot raksturu ar kustībām un sevis izdomātu tekstu. Kad bērniem piedāvāju pašiem uzspēlēt leļļu teātri, vispirms rokas ceļ un piesakās tikai drosmīgie. Taču, redzot prieku un sajūsmu, ar kādu darbojas citi, sadūšojas un spēles priekam atveras arī pārējie. Daudziem ir pārsteigums, ka vadīt lelli ir  fiziski smags un grūts darbs, tāpat kā runāt un vienlaikus kustināt lelli. Taču pārtapšanas process, kad var uzvilkt tērpus, maskas vai parūkas, ir interesants un jautrs. Arī man pašai ekskursiju vadīšana ļoti patīk, jo varu ikvienam atklāt to darbu, ko ļoti mīlu, un atpakaļ saņemt tūlītēju gandarījumu."

Ekskursijas biļetes cena ir 3 eiro. Pandēmijas laikā ierbežotā apmeklētāju skaita dēļ, līdzdalība ekskursijā jāpiesaka iepriekš pa tālruni 26594529. Biļešu tirdzniecība Liepājas Leļļu teātra kasē, Rožu laukumā 5/6, 3. st., 79.kab. darba dienās no pulksten 10 līdz 16, ekskursijas norises dienās  1 h pirms ekskursijas sākuma.