Sestdien, 16.oktobrī, Tukuma kultūras namā notika dziedātāja Ivo Fomina un viņa grupas albuma "Cilvēks" turnejas kārtējais koncerts. Īpašais pasākuma viesis bija Ivo dziesmu līdzautors un mūziķis Guntars Račs. Diemžēl koncerts tika pārtraukts neilgi pirms koncerta noslēdzošās dziesmas. Ieradās Valsts policijas Tukuma nodaļas policisti, kas lūdza koncertu pārtraukt un visiem steidzami pamest telpas, informē kompānija "MicRec".

No policijas ziņojuma: "Tukuma policija saņēma norādi, ka it kā kultūras namā ir ievietots spridzeklis. Tukuma policija tūlītēji reaģēja uz brīdinājumu un drošības nolūkos evakuēja pasākuma apmeklētājus, kā arī veica pārmeklēšanu kultūras nama telpās. Spridzeklis netika atrasts."

Nākamajā dienā Tukuma policijas FB lapā tika ievietota sekojoša informācija: "Par notikušo uzsākts kriminālprocess, iespējamā vainīgā persona noskaidrota, tiek veiktas procesuālās darbības. Iespējamais zvana iemesls- tas, ka persona netika ielaista pasākumā bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta."

Ivo Fomins: "Dzīvojam lielu izaicinājumu laikā, kad ikviens no mums ir spiests izdarīt savas izvēles. Kopīgu mērķu un arī sevis dēļ, esam spiesti pielāgoties jaunajiem izaicinājumiem. Mākslinieki no pulcēšanās ierobežojumiem ir cietuši visvairāk un izskatās, ka ar jauniem pulcēšanās ierobežojumiem cietīs vēl vairāk. Arī klausītāji, protams, kuriem ir limitētas iespējas apmeklēt koncertus un pasākumus. Taču, ievērojot visus drošības pasākums, koncerts Tukuma kultūras namā varēja notikt un starp māksliniekiem un skatītājiem valdīja patiesa saskaņa un savstarpēja uzticība. Mēs visi, kas bijām uz skatuves, no sirds izbaudījām šo kopā būšanu. Un tad notika neparedzētais un mēs šobrīd izjūtam zināmu nepabeigtības un rūgtuma garšu par līdz galam nenospēlēto koncertu. Ticu, ka policija noskaidros apstākļus un sauks vainīgos pie atbildības. Tomēr gribu visu mūziķu un pasākuma organizatora vārdā atvainoties klausītājiem, kuri bija atnākuši un kuriem, no mums neatkarīgu apstākļu dēļ, bija priekšlaicīgi koncerts jāpamet. Mēs noteikti atgriezīsimies Tukumā, tiklīdz tas būs iespējams, lai pabeigtu koncertu tā, kā tas bija ieplānots! Sargiet sevi un savus tuvākos!"

Kamēr nebūs iespējams uzstāties, Ivo aicina noklausīties viņa jaunāko albumu "Cilvēks", kurš ir pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes vietnēs visā pasaulē: https://orcd.co/cilveksivofomins  CD iespējams pasūtīt micrec.lv.