Poproka grupa "Sudden Lights" izziņo Latvijas koncerttūres "Miljards vasaru" datumus – 17. septembrī Jelgavā, 23. septembrī Valmierā, 24. septembrī Liepājā, kultūras namā "Wiktorija", un 8. oktobrī Rīgā. "Miljards vasaru" būs grupas trešais studijas albums, kas klajā nāks šī gada maijā, informē grupas pārstāve Linda Āboliņa.

Albumā "Miljards vasaru" mūziķi vedīs cauri plašai emociju amplitūdai no saulainas nostaļģijas līdz elektrizējošai jaudai. Albums tapis grupas radošajās nometnēs tālu prom no pilsētas trokšņiem, to caurstrāvo sapņaina un nesteidzīga gremdēšanās notikumos, kurus gribētos piedzīvot atkal un atkal.

Kā tūres priekšvēstnesis izdota dziesma "Laternas". Par dziesmas vēstījumu stāsta grupas solists Andrejs Reinis Zitmanis: "Dziesma ir par mums pašiem, par nedrošību un bailēm no tumsas mums apkārt un par gaismu, kas tai var izvest cauri. Šis skaņdarbs savā veidā ir "Sudden Lights" manifests – mēs vēlamies būt "laternas", kas izkliedē tumsu un rāda ceļu uz priekšu. Mēs būsim patiesi priecīgi, ja kaut neliela daļa no šīs gaismas sasniegs mūsu klausītājus." Videoklipa režisors ir Mārtiņš Goldbergs, operators – Arvis Belovs.

""Laternu" muzikālais materiāls ir tapis vienā no mūsu radošajām vasaras nometnēm, "džemojot" un ļaujot vaļu mūsu iekšējiem rokeriem. Vēlāk slīpējām skanējumu, kopīgi spēlējoties ar dažādiem sintezatoriem un efektiem. Šī dziesma ir kaut kas pavisam nebijis mūsu mūzikā – elektriski sintētiska skanējuma un nepieradināta roka sakausējums, kas radies eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem," atminas grupas basģitārists Kārlis Vārtiņš.

Grupa dibināta 2012.gadā, tās dalībniekiem satiekoties mūzikas skolā. "Sudden Lights" vairākkārt ieguvusi nominācijas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons", un viņu dziesmas regulāri tiek atskaņotas Latvijas lielākajās radiostacijās. Grupas kopdarbs ar "Astro’n’out" dziesma "Haosā" 2021. gadā ieguva balvu "Zelta mikrofons" kā gada radiohits.

Biļetes uz tūres koncertiem iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.