Piektdien, 25.septembrī, pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā būs vērojama režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filmas "Mans mīļākais karš" pirmizrāde, kā arī apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja klātienē tikties ar filmas režisori un producentu Gunti Trekteri, informē organizatori.

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš", kas veidota ar Nacionālā Kino centra atbalstu un jau apbalvota Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā, Latvijas kinoteātros būs skatāma no 25.septembra. Līdz tam ar autobiogrāfiskā stāsta galvenajiem varoņiem un filmā atveidotā laika absurdo atmosfēru var iepazīties, noskatoties filmas jauno reklāmas rullīti.
"Mans mīļākais karš" ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes "Arteks" vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

Filmas producents Guntis Trekteris: "Filmas tematika – piemēram, kā tas ir, dzīvot tādā laikā un sabiedriskajā iekārtā, kad nedrīkst brīvi runāt un kritizēt politiskos lēmumus, – ir arvien ļoti būtiska, to pierāda šābrīža notikumi mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā un arī citur pasaulē. Gandrīz desmit gadus tapusī filma par dzīvi melu pilnā laikā iznāk uz ekrāniem īstā brīdī."

Filma Mans mīļākais karš ir Latvijas–Norvēģijas kopražojums, kas tapis, studijai  Ego Media sadarbojoties ar norvēģu kompāniju Bivrost Film un Latvijas studiju Tritone Studio. Filma veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvu veido mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. 2019. gada rudenī filmas pabeigšana tika atbalstīta kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv.

Biļetes iepriekšpārdošanā (4 eiro, pensionāriem 3 eiro) uz filmas seansu iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama Info centrā no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 – 17.00 un stundu pirms filmas seansa.

Apmeklētāji Liepājas Latviešu biedrības namā tiek gaidīti, ja tiem nav elpceļu infekcijas slimības simptomu (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja personai nav noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Apmeklētāji tiek aicināti ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv.