Ikvienam, kas no Liepājas dodas uz Rīgu, aptuveni pusceļā jābrauc garām vai cauri Saldus pilsētai. Saldus nav tikai pazīstamā mākslinieka Jaņa Rozentāla pilsēta, tajā ir vēl daudz kā cita interesanta un skaista, ko vērts iepazīt tuvāk. Pietiks arī ar vienu nedēļas nogali!


Saldus piepilda
Saldus novads jau otro gadu lepojas ar jaunu zīmolu, logotipu un saukli "Saldus piepilda", kas ar diviem vides objektiem iedzīvināts arī Saldus pilsētvidē. Viens no tiem – stilizētais "u" burts, kas tumšajā diennakts laikā izgaismojas dažādās krāsās, atrodas O. Kalpaka laukumā, savukārt otrs – lielformāta uzraksts "Saldus" sagaida viesus pie pilsētas robežas, skatu laukumā Biļļu kalnā, no kura paveras arī iespaidīgs skats uz Saldus pilsētu, pilskalnu un ezeru.


Vides objekts O. Kalpaka laukumā.


Saldus ezera labiekārtotā pludmale piemērota atpūtai visai ģimenei – šeit iekārtota peldvieta lieliem un maziem peldētājiem, pieejamas ģērbtuves un tualetes, bērnu rotaļu laukums, soliņi, vasaras sezonā darbojas arī dzeramā ūdens brīvkrāns un āra kafejnīca. Pie autostāvvietas Pludmales ielas galā iekārtota arī speciāla vieta laivu ielaišanai ūdenī.


Saldus ezera pludmale.


Saldus – Jaņa Rozentāla pilsēta
Saldus pilsētas vārds cieši saistīts ar slavenā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla dzīvi un darbību. Paša mākslinieka projektētā darbnīca "Sapņu tornis" iekļauta J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja kompleksā Striķu ielā 22, Saldū. Atjaunotās ēkas pirmajā stāvā izveidota interaktīva, audiovizuāla un izsmeļoša ekspozīcija par mākslinieka biogrāfiju, daiļradi un dzimtu, bet otrajā stāvā izvietota plaša J. Rozentāla oriģināldarbu kolekcija, kurā iekļauti mākslinieka gleznotie portreti, ainavas, kā arī skices un uzmetumi.