No 1. līdz 31. oktobrim Latvijas pilsētās jau tradicionāli norisināsies starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls. Liepājā festivāla programmu varēs skatīt kinoteātrī ''Balle'' 2., 10., un 18.oktobrī. Festivāla filmu skates notiks arī Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Siguldā, Cēsīs, Kuldīgā, Aizkrauklē, Jūrmalā un citās pilsētās. Pasākums notiek viena mēneša ietvaros visā pasaulē un arī Latvijā.

Jau devīto gadu pēc kārtas Latvijas kino skatītāji apvienosies ar vairāk nekā 100 000 kinomīļiem no 300 pilsētām vienā pasaules skatītāju žūrijā, lai izvēlētos labāko filmu no festivāla ''Manhattan Short Film Festival'' (Ņujorka, ASV). finālistiem. Šis ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē un īpašs ar to, ka tiesneši ir paši skatītāji kinozālē – katrs skatītājs saņem anketu un balso par viņaprāt labāko īsfilmu un aktieri.

Festivāla fināla programmai tiek atlasītas labākās deviņas filmas no iesūtītajām. Šogad festivāls saņēma 971 filmas no 54 valstīm. Fināla programmā ir iekļuvušas filmas no Austrālijas, Somijas, Krievijas, Izraēlas, Ziemeļmaķedonijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Francijas un Palestīnas.

Šī gada deviņu fināla īsfilmu izlasē ir gan drāma, gan komēdija, gan animācija, kas pieskarās ļoti daudzām tēmām sākot no identitātes līdz bērnu audzināšanai un  pat vispārējai neapmierinātība par ikdienišķām lietām.. Režisori ir dažādu dzimumu un valstu iedzīvotāji, kuri savus darbus radot iedvesmojas no savas pieredzes, kas bieži vien ir ļoti skarba. Šī gada programmā ir iekļautas aizraujošas drāmas gan no Irānas, gan no Izraēlas un Palestīnas, kas ir rets gadījums.  

2017. gadā pirmo reizi festivāla 20 gadu vēsturē starp desmit finālistiem bija filma no Latvijas — režisora Pāvela Gumennikova īsfilma "Sarauj, Just!", kuras galvenās lomas izpildītājs Aleksandrs Ronis saņēma visas pasaules skatītāju novērtējumu kā festivāla labākais aktieris.


Festivālu Latvijā rīko režisors Staņislavs Tokalovs. Festivāls notiek ar ASV vēstniecības atbalstu. Biļetes uz seansiem Liepājā, kinoteātrī "Balle" var iegādāties kinoteātra kasē un https://cinamonkino.com/balle/lv

Filmas tiek rādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem.

Apmeklētāju vecums – 12+.

Vairāk informācijas: facebook.com/ManhattanShortInLatvia